sss

Czym są piece kasetowe?

W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje pieców, przeznaczonych dla branży gastronomicznej. Jednymi z najnowocześniejszych urządzeń są piece kasetowe, które w przeciwieństwie do innych produktów, zaliczanych do wyżej wymienionej kategorii, wyposażone są w zaawansowane technologicznie wskaźniki i tarcze, co wpływa na ich walory użytkowe. To produkty, które mogą być montowane na ścianach, jakie znajdują się w restauracji lub kawiarni. Produkty te wspaniale komponują się z elementami wystroju danego wnętrza. Rozpalony w nich ogień stanowi dodatkowe źródło ogrzewania w danym pomieszczeniu, jak również służy do obróbki cieplnej wybranych potraw.

W jaki sposób prawidłowo zamontować piec kasetowy?

Wysokiej jakości piece kasetowe wymagają przestrzegania pewnych zasad podczas ich montażu. Produkty te nie powinny być kojarzone z tradycyjnymi piecami, przeznaczonymi stricte do ogrzewania pomieszczeń. Nowoczesne piece kasetowe są ogrzewane drewnem opałowym. Ich instalacja wymaga wpuszczenia palników w ścianę. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, dotyczącej wybranego modelu pieca kasetowego, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim ekipa montująca tego typu urządzenie musi wybrać ścianę o sporej szerokości i grubości, w którą można bez problemu wkomponować wybrany model pieca kasetowego. Jego instalacja wymaga także solidnego zamontowania podstawy, na którą składają się cegły żaroodporne i ognioodporne.

Jak konserwować piece kasetowe?

Osoby, które decydują się na zakup wybranego modelu pieca kasetowego, muszą pamiętać o regularnej konserwacji tego urządzenia. W górnej części konstrukcji, którą posiada standardowy piec kasetowy, znajdują się wewnętrzne rury, łączące ją z kominem. Umożliwia to wydostawanie się nimi pary wodnej na zewnątrz. Kanały wentylacyjne, do których podłączone są piece kasetowe, muszą być prawidłowo oczyszczane i konserwowane. Sposobem na ekologiczne opalanie takich pieców i pozbywanie się problemu usuwania popiołu jest zastosowanie paliw ekologicznych, które nie wytwarzają dymu ani żadnych produktów ubocznych, powstających w procesie spalania.

Dlaczego warto montować piece kasetowe?

Estetycznie wyglądające piece kasetowe świetnie komponują się z designem danej restauracji lub kawiarni. Dzięki temu może być to element wystroju tych pomieszczeń. W miejscu, w którym dochodzi do spalania drewna, pojawia się niski płomień. Pozytywnie wpływa on na wysokie walory wizualne wybranego modelu pieca kasetowego. Zamontowane w tych urządzeniach pokrętło i wskaźniki, umieszczone z przodu, są łatwe w obsłudze i w utrzymaniu ich w czystości. Otwory wentylacyjne, znajdujące się w piecach kasetowych, skutecznie odprowadzają, powstający w trakcie procesu spalania, dym.