Nowoczesna i bardzo wytrzymała siatka PVA to łatwo rozpuszczalny w wodzie produkt, który służy do przygotowywania tak zwanych sandwiczy z kulek proteinowych. Standardowo umieszcza się je na haczyku, obok przynęty na włosie.

Dobrej jakości siatki PVA, to produkty przeznaczone do wykorzystywania jako wyroby zapasowe do tuneli. W przypadku wyczerpania się siatki w systemie tunelowym, należy wprowadzić produkt, jakim jest siatka PVA, na rurę z tworzywa. Ten uniwersalny materiał nie powoduje zanieczyszczenia środowiska i nie ma degradacyjnego wpływu na ekosystem. To produkt uniwersalny, przeznaczony, zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących wędkarzy.

Siatka PVA – dlaczego warto jej używać?

Łatwa w użyciu siatka PVA jest przeznaczona dla karpiarzy. Dzięki temu produktowi możliwe jest bardzo dokładne nęcenie w miejscu połowu, przy wykorzystaniu różnego typu przynęt, takich jak kukurydza, nasiona, pellet czy kulki proteinowe. Dostępne w bardzo przystępnej cenie siatki PVA, ułatwiają także umieszczenie porcji zanętowych w łowisku, w bezpośredniej lokalizacji haczyka z przynętą.

Dlaczego warto stosować siatki PVA na łowiskach?

Szybki czas rozpuszczenia, który wyróżnia siatki PVA, zależny jest od temperatury wody, w jakiej się znajduje, wynoszącej maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Siatka PVA nie powoduje zanieczyszczenia akwenu i umożliwia złowienie nawet bardzo dużych okazów karpi, bez ingerencji w ich środowisko naturalne. Produkt ten nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym pod wpływem działania niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Efektywność połowów jest uzależniona od posiadania przez wędkarza markowych, wytrzymałych, a jednocześnie sprawdzonych akcesoriów. Solidna siatka PVA jest niezastąpiona na łowisku. To wyrób trwały i łatwy w obsłudze.