sss

Dlaczego warto montować piece opalane drewnem?

Montaż pieców opalanych drewnem to doskonały pomysł dla właścicieli restauracji i kawiarni, którzy pragną serwować jedyne w swoim rodzaju potrawy. Nie od dzisiaj wiadomo, że artykuły spożywcze, poddane obróbce termicznej w piecach opalanych drewnem, mają wysokie walory smakowe, niepowtarzalny aromat, jak również zachowane swoje wartości odżywcze. Piece opalane drewnem, przeznaczone do przygotowywania wybranych artykułów spożywczych, mogą być montowane pod ścianą. Tego typu instalacja wymaga podłączenia przewodów kominowych, odprowadzających dym i pozostałe produkty uboczne spalania na zewnątrz. System rur, stanowiący konstrukcję pieca, warto połączyć w linii prostej z kominem, w taki sposób, aby ułatwić wydostawanie się dymu bezpośrednio do atmosfery.

Dlaczego montuje się płyty wermikulitowe w piecach opalanych drewnem?

Prawidłowa instalacja pieca opalanego drewnem, wymaga uwzględnienia kilku podstawowych aspektów. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w płyty wermikulitowe, które powinny być zamocowane z tyłu pieca. Płyty wermikulitowe stanowią podstawowe zabezpieczenie ściany z zamontowanym na niej piecem. To ochrona przed ryzykiem jej uszkodzenia na skutek działania ekstremalnie wysokiej temperatury.

Przed czym chronią płyty wermikulitowe?

Wermikulit jest materiałem krzemionkowym, który ma tendencję do rozszerzania się pod wpływem wysokiej temperatury. Przy znacznym nagrzaniu może on ulegać niewielkiemu złuszczeniu. W przypadku instalacji pieców opalanych drewnem na ścianach wewnątrz budynków, montaż płyt wermikulitowych jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Zabezpieczają one znajdujące się nieopodal pieca elementy wyposażenia przed ich uszkodzeniem spowodowanym powstawaniem bardzo wysokiej temperatury powietrza. Płyty wermikulitowe są bardzo lekkie i łatwe do montażu. Mają one niski współczynnik przewodnictwa cieplnego, co powoduje, że zatrzymują one wysoką temperaturę powietrza, nie pozwalając, aby przenikała ona przez ścianę. To materiały, które mogą być dopasowane pod względem rozmiarów i kształtów do konstrukcji danego pieca opalanego węglem.