Zima tuż tuż, a to oznacza, że czas przygotować odpowiednią odzież wierzchnią, która zapewni nam wymagany komfort termiczny oraz ochronę przed wilgocią. Kurtki zimowe męskie dostępne są w różnych fasonach i kolorach, i choć wciąż królują modne kurtki pikowane, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry odzieży, która ma nam służyć przez całą zimę.

Kurtka zimowa męska DONELLY TP75 TRESPASS Black
Kurtka zimowa męska DONELLY TP75 TRESPASS Black

Skoro wybieramy kurtkę zimową męską, warto zwrócić uwagę na sam rodzaj ocieplenia. Popularne są kurtki z puchu naturalnego, które są bardzo ciepłe i lekkie, jednak długo schną po zetknięciu z wodą. Dużą popularnością cieszą się więc kurtki zimowe męskie, w których wykorzystano puch syntetyczny, nieco cięższy od naturalnego, ale za to wykazujący większą odporność na wodę. Jeżeli chodzi o cechę ochrony przed wilgocią, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zewnętrzną powłokę kurtki, gdyż jeżeli będzie ona wykonana z dobrego materiału, ochroni wypełnienie odzieży przed przemoknięciem.

Warto przeczytać: Grill gazowy turystyczny na każdym biwaku

Podczas wyboru kurtki zimowej warto zwrócić uwagę także na inne parametry, takie jak kaptur. Jest to element, którego zadanie polega głównie na ochronie głowy przed wiatrem i deszczem. Kaptur może być regulowany, odpinany lub przymocowany na stałe. Kurtki zimowe z kapturem są chętnie wybierane przede wszystkim przez osoby, którym zależy na dużej funkcjonalności odzieży wierzchniej. Kurtki zimowe męskie mogą być także męskie wyposażone w ściągacze, stanowiące kolejny dobry dodatek do tego typu produktów, gdyż zwiększają one dopasowanie do ciała, a tym samym sprzyjają dodatkowej ochronie przed warunkami atmosferycznymi.