Prawidłowo dobrana przynęta, przeznaczona do połowu ryb, powinna być dobrana do typu łowiska. To produkt, który nie może zagrażać środowisku naturalnemu.

Przynęta jest podstawowym wyposażeniem każdego wędkarza, któremu zależy na zwiększeniu efektywności połowu wybranego gatunku ryb. Produkt ten powinien być biodegradowalny i łatwo rozpuszczać się w wodach stojących oraz płynących, bez względu na wartkość nurtu. Dobrze dobrana przynęta musi także uwzględniać wszystkie gatunki ryb, jakie żyją w wybranym przez wędkarza w zbiorniku wodnym. W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się przynęta w formie kulek proteinowych tonących. To produkt, który może mieć aromat mięsny, owocowy lub warzywny. Pozwala to na dopasowanie go do pory roku, w jakiej odbywała się zasiadka na łowisku.

Skuteczna przynęta na karpia w postaci kulek proteinowych tonących

kulki proteinowe tonące
kulki proteinowe tonące

Coraz większą popularnością wśród wędkarzy cieszą się kulki proteinowe tonące. Produkty te są dostępne również w ofercie naszego sklepu internetowego. Mają one różne kolory do wyboru. To wyroby zaliczane do kategorii standardowych rodzajów przynęty. Są one opracowane pod względem preferencji żywieniowych karpia. Kulki proteinowe tonące o mocnym, mięsnym aromacie, można używać na łowiskach o dużej presji wędkarskiej bądź też w nieco chłodniejszych porach roku. Z kolei kulki proteinowe tonące, bogate w proteiny zwierzęce i roślinne, wabią ryby z gatunku karpiowatych wiosną oraz latem. Ich rdzeń pozostaje twardy, co pozwala im utrzymać się na zestawie, nawet przez całą dobę. To produkty przeznaczone do połowu karpia i amura.

Zobacz również: Torba wędkarska musi pomieść sprzęt wędkarski oraz przynęty

Dobrej jakości kulki proteinowe tonące są wzbogacone odpowiednio dobranymi aromatami. Mogą one posiadać intensywne kolory, co wabi ryby i prowokuje je do brania.