Efektywnie działający zanęty karpiowe to sprawdzona metoda na nęcenie wyżej wymienionego gatunku ryb. Produkty przeznaczone do tego celu, mogą stanowić mieszankę bądź też czysty pellet. Ten ostatni jest skuteczny, szczególnie na łowiskach obfitujących w większe osobniki.

Dobrze dobrane zanęty, to specjalnie skomponowane produkty w postaci pelletu o małych rozmiarach. Można stworzyć także mieszanki, którymi docelowo napełniony będzie koszyczek wykorzystywany w metodzie Feeder. Coraz popularniejsze zanęty, używane są w łowiskach o różnym stopniu trudności. Duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie. Napełniony koszyczek, który jest podstawą w metodzie Feeder, powinien dotrzeć w obszar łowienia, a zanęta uwolnić się dopiero na dnie, rozkładając się w specjalnie uformowany kopczyk, zwieńczony przynętą. To wówczas pojawia się największa szansa na branie, szczególnie bardzo dużych osobników.

Zanęty karpiowe o skutecznym działaniu

zanęta karpiowa

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się zanęty karpiowe, które można nawilżyć w taki sposób, aby chłonęły one wodę i można było swobodnie rozetrzeć je w dłoniach. Przygotowany w ten sposób pellet lepiej trzyma się w koszyczku. W naszym sklepie znajdują się zanęty dostępne w różnych opakowaniach do wyboru. Umożliwia to dopasowanie produktu do swoich indywidualnych potrzeb. Rekomendowane przez nas produkty nie zawierają silnie działających frakcji. Potwierdzeniem tego jest opinia wędkarzy, którzy bardzo dokładnie przetestowali nasze zanęty karpiowe i stwierdzili, że nie wabią one niepożądanej w łowisku drobnicy. Wszystkie komponenty użyte do produkcji wyżej wymienionych zanęt, są w 100% naturalne i w pełni biodegradowalne.

Czytaj także: Jaka jest najlepsza przynęta na karpie?

Dobrze rozpuszczalne w wodzie zanęty karpiowe świetnie sprawdzą się do metody Feeder. Umożliwiają one relatywne zwiększenie połowów, szczególnie dużych osobników.