W trakcie pracy olej silnikowy osiąga bardzo wysokie temperatury, które wymagają obniżenia. Do tego celu idealnie nadaje się chłodnica oleju, montowana również w maszynach rolniczych i tych używanych w branży budowlanej

Wysokiej klasy chłodnica oleju jest niezbędną częścią, która ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów, znajdujących się w maszynie rolniczej bądź budowlanej. To element, dzięki któremu rozgrzany olej silnikowy może być efektywnie chłodzony. Pozwala to na zabezpieczenie poszczególnych części silnika przed uszkodzeniem, spowodowanym bardzo wysoką temperaturą powietrza. Osoby zainteresowane wyżej wymienionym sprzętem, powinny zapoznać się z atrakcyjną cenowo ofertą naszego sklepu internetowego. Dostępna w nim chłodnica oleju to część zamienna, zarówno w wersji oryginalnej, jak i alternatywnej. Posiadamy produkty od znanych i cenionych marek, które rekomendują wytwarzane przez nie elementy zamienne do maszyn rolniczych oraz budowlanych, jako mające wszystkie wymagane normy i atesty, a także podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Polecana przez nas chłodnica oleju jest dostarczana do klienta w oryginalnym opakowaniu.

Chłodnica oleju do pojazdów marki Perkins czy Deutz

Chłodnica oleju Deutz
Chłodnica oleju Deutz

Proponowana przez nas chłodnica oleju silnikowego to część zamienna, która nadaje się do chłodzenia nie tylko wyżej wymienionego oleju, ale również skrzyni biegów i tylnych dyferencjałów. To produkt, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie różnego typu czynników zewnętrznych, w tym podwyższonej temperatury powietrza. Anodowana chłodnica oleju silnikowego jest skutecznie zabezpieczona przed korodowaniem, a także pękaniem czy przedziurawieniem. Głównym działaniem tego urządzenia jest szybkie i efektywne obniżanie temperatury oleju silnikowego do pożądanej wartości. Pozwala to zachować wszystkie elementy składowe silnika wysokoprężnego w doskonałym stanie przez bardzo długi czas, bez potrzeby wymiany. Chłodnica oleju silnikowego z naszego asortymentu może obniżyć także temperaturę płynu chłodzącego. To element, który jest niezbędny, aby przedłużyć żywotność silnika, montowanego w maszynach rolniczych i budowlanych.

Czytaj także: Pompka do paliwa to podstawa układu paliwowego

Chłodnica oleju to jeden z kluczowych komponentów, dzięki któremu można obniżyć temperaturę oleju silnikowego i płynu chłodzącego. Pozwala to na wydłużenie czasu eksploatacji silnika wysokoprężnego.