Sprawne działanie układu zasilania paliwem jest uzależnione od odpowiednio dobranych podzespołów. Do tej kategorii zalicza się z pewnością pompka do paliwa. To nowoczesna część zamienna, gwarantująca ciągłość doprowadzania paliwa do wtryskiwaczy.

Prawidłowe funkcjonowanie pojazdów mechanicznych, używanych w branży rolniczej, przemysłowej czy budowlanej, bez względu na warunki eksploatacyjne czy też panującą aurę, zapewnia prawidłowo dobrana pompka do paliwa. Dzięki niej nie dochodzi do gwałtownego spadku mocy przy nagłym wzroście obciążenia silnika. Dobrze dobrana pompka do paliwa zapobiega także przerwaniu pracy silnika i niemożności jego ponownego uruchomienia. W układzie paliwowym znajduje się także wstępna pompka paliwa. Jest to niewielki element, który można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Został on zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby nie ulegał on w eksploatowaniu, nawet po bardzo długim czasie jego użytkowania. To element stworzony bardzo starannie, co podwyższa jego jakość i wpływa na trwałość.

Pompka do paliwa – element odpowiadający za sprawny rozruch silnika i prawidłowe działanie układu paliwowego

Pompka paliwa Perkins 504-2
Pompka paliwa Perkins 504-2

Wstępna pompka paliwa, znajdująca się za pompą główną, może być montowana na przewodzie zasilania lub w zbiorniku. To element, który wykorzystuje do działania pojedynczy mechanizm pompujący. Rekomendowana przez nas wstępna pompka paliwa może być umieszczona także wewnątrz zbiornika. Umożliwia to jej zabudowanie. Prawidłowe funkcjonowanie układu paliwowego wymaga także obecności takiego elementu, jak pompka paliwa niskiego ciśnienia. To uniwersalny element, pasujący do wszystkich modeli pojazdów mechanicznych, wykorzystywanych w branży budowlanej, rolniczej, w przemyśle ciężkim, a także w trakcie wykonywania robót drogowych. Polecana przez nas pompka paliwa niskociśnieniowa w wersji przepływowej umożliwia swobodny przepływ paliwa, nawet do 70 l na godzinę. To element ułatwiający rozruch, jak również szybsze odpowietrzanie układu paliwowego.

Warto przeczytać: Filtry paliwa zapewnia ochronę silnika przed zanieczyszczeniami

Wysokiej jakości pompka do paliwa może być montowana w dowolnie wybranych pojazdach używanych w branży rolniczej czy przemysłowej. To sprzęt, który nadaje się także do ciągników i mini ciągników.