Niezawodne w działaniu filtry paliwa to niewielkie elementy, montowane w maszynach rolniczych czy ciężkim sprzęcie budowlanym. Służą one do skutecznego oczyszczania paliwa z cząsteczek stałych.

Wysokiej jakości filtry paliwa zapobiegają przedostawaniu się cząsteczek stałych do silnika, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia lub awarii. Dostępne w naszym sklepie internetowym filtry paliwa do maszyn budowlanych i rolniczych, są kompatybilne z silnikami marki Perkins, JCB, Caterpillar, Deutz, Cummins i Liebherr. Te niewielkie podzespoły zatrzymują w swoim wnętrzu różnego typu zanieczyszczenia z paliwa, eliminując tym samym ryzyko zapowietrzenia układu paliwowego i nieprawidłowego funkcjonowania układu wtryskowego. Odpowiednio dobrany filtr paliwa, wyposażony w separator wody, chroni dodatkowo układ paliwowy przed jego korodowaniem. Dzięki temu wybrany model maszyny budowlanej czy rolniczej, działa sprawnie, niezależnie od intensywności jej eksploatacji.

Filtry paliwa do maszyn budowlanych i rolniczych

Filtr paliwa Kubota KX / M / U OEM

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można, zarówno oryginalny filtr paliwa, jak i doskonałej klasy jego zamiennik. Wszystkie proponowane przez nas produkty są wytwarzane przez renomowane firmy między innymi Donaldson, Mann Filter, Wix czy Hifi filter. To uznane na rynku podmioty, które od wielu lat oferują klientom najlepszej jakości podzespoły i części dedykowane najpopularniejszym modelom maszyn budowlanych, rolniczych oraz sprzętu używanego w przemyśle ciężkim. Dobrej jakości filtr paliwa z naszego sklepu internetowego wyróżnia się łatwym montażem i demontażem. To produkt dostarczany do klienta wraz ze specyfikacją techniczną. Proponowany przez nas filtr do paliwa jest oznaczony międzynarodowym certyfikatem CE. Oznacza to, że produkt ten został dopuszczony do użytku przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, ponieważ spełnia restrykcyjne wymogi, dotyczące części składowych, montowanych obok silnika.

Czytaj także: Perkins – producent nie zawodnych część zamiennych

Oryginalny filtr paliwa, jak i wysokiej klasy jego zamiennik, gwarantują sprawne działanie wybranego modelu maszyny budowlanej lub rolniczej. Głównym zadaniem tego elementu jest wychwytywanie zanieczyszczeń z paliwa, mogących doprowadzić do uszkodzenia silnika.